Новини

Велика Британія виділить 10 млн фунтів стерлінгів для залізничної інфраструктури України
Велика Британія виділить 10 млн фунтів стерлінгів для залізничної інфраструктури України
Опубліковано: 27 Червня 2022

Велика Британія надасть Українській залізниці до 10 мільйонів фунтів стерлінгів у матеріалах та обладнанні для ремонту залізничної інфраструктури та допомоги у вивезенні зерна з країни залізницею. 

Про це пише «Суспільне» з посиланням на повідомлення  британського уряду. 

Також повідомляється, що британський уряд ініціює тестування зерна, яке продає рф, щоб визначити, чи не було воно вивезене в України.

«Окрім протидії вивезенню зерна з України через Чорне море — маршрут, яким історично експортувалося 96% українського зерна — російські атаки порушують експорт залізницею. Щоб запобігти цьому, Велика Британія надає Українській залізниці до 10 мільйонів фунтів стерлінгів у матеріалах та обладнанні для ремонту залізничної інфраструктури та допомоги у вивезенні зерна з країни залізницею», — зазначили в британському уряді.

Зазначається, що Велика Британія обговорює з урядом України, як максимізувати пропускну здатність залізниці та забезпечити рух поїздів і зерна, сказали в уряді.

В уряді Великої Британії також додали, що Росія не тільки блокує експорт українського зерна. Є докази того, що РФ краде українське зерно та переправляє його контрабандою через кордон для продажу.

Через це Велика Британія виділить фінанси, а саме — 1,5 мільйона фунтів стерлінгів — на розробку процесу тестування, щоб визначити, чи було зерно, яке продається Росією на світовому ринку, незаконно вивезено з України.

Це дозволило б світовим урядам подолати проблему вкраденого зерна, стримуючи російську активність і гарантуючи Україні отримання такого необхідного доходу від вирощеного зерна. Прем’єр-міністр попросить інші країни G7 приєднатися до цих зусиль”, — йдеться у повідомленні уряду Великої Британії.

Нагадаємо, що експерти розповіли, як Укрзалізниця інтегруватиметься єдину залізничну інфраструктуру з ЄС.

Більше новин