Новини

Вартість соняшнику зросла, але це не надовго, – аналітики
Вартість соняшнику зросла, але це не надовго, – аналітики
Опубліковано: 22 Червня 2023

Український соняшник здорожчав на тлі зростання біржових цін на рослинні олії, повідомили аналітики кооперативу «ПУСК». Минулого тижня на світових біржах дуже підскочила в ціні соєва олія, що потягнуло за собою фізичний ринок, ціни на сировину для виробництва рослинних олій, в тому числі ціни на соняшник.

«Поточний тиждень розпочався з цінового діапазону на соняшник близько 14000-14500 грн/т, минулий тиждень починали з цін на рівні 12000-12500 грн/т. Поступово ринок від падіння переходить до зростання. Днями Індія купила 80 тис. тонн соняшникової олії з України, що сприяло зростанню цін на олію на умовах FOB на 60-70$/т, на умовах СРТ олія здорожчала на 100-110 $/т. Ринок активізувався, скоріше всього  соняшник пройшов «цінове дно» цього сезону», – зазначили в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

Однак подальше зростання цін на соняшник буде помірним і позначки не перевищать 15500 грн/т.

«Ймовірно, наступного тижня  ціни на соняшник підростуть до 15000 грн/т. Але вже в липні заводи почнуть переробляти ріпак, тож у другій половині липня можна очікувати просідання цін на соняшник. В цілому можна прогнозувати, що ціни на соняшник не перевищать 15500 грн/т», – додають у «ПУСК».

Більше новин