Новини

ВАР просить владу обмежити наступний етап земельної реформи
ВАР просить владу обмежити наступний етап земельної реформи
Опубліковано: 04 Серпня 2023

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до влади з проханням обмежити запуск ринку с.-г. земель з 2024 року.

Про це повідомила пресслужба об’єднання.

У ВАР зазначили, що законодавчі зміни умов обігу земель с.-г. призначення, які передбачені з 2024 р., є недоцільними тоді, коли українські аграрії переживають чи не найскладніші випробування за всю історію незалежної України.

Члени ради вважають, що наступний етап земельної реформи стане новим викликом для українських аграріїв. Занепокоєння викликає збільшення ліміту на обсяг с.-г. землі «в одні руки» з поточних 100 га до 10 тисяч гектарів.

— В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю в збиток, через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю с.-г. земель, — зазначили у ВАР.

В об’єднанні вважають, що підвищення ліміту за поточних умов, може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, а таких дуже мало. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.

ВАР виступає проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи до 10 тис. га в одні руки з 2024 р. Водночас пропонує залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт 100 га в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Більше новин