Новини

В усіх регіонах України прослідковувалось зростання цін на сою
В усіх регіонах України прослідковувалось зростання цін на сою
Опубліковано: 15 Травня 2023

Протягом минулого тижня прослідковувалося обмеження попиту на зернові. На ринку олійних, зокрема сої, зберігається попит з боку переробників і трейдерів, який зумовлений дефіцитом соєвого шроту в Польщі. У подальшій перспективі соя може бути альтернативою тим культурам, що підпадають під заборону імпорту.

Про це розповіли аналітики Української універсальної біржі в боті AgroMarketUUB.

Цінові індикативи трейдерів станом на 11 травня у порівнянні з кінцем минулого тижня:

– кукурудза — 5 661 грн/т (-2,71%);

– пшениця 2 клас — 6 170 грн/т (-2,49%);

– пшениця 3 клас — 5 584 грн/т (-2,34%);

– пшениця фуражна — 5 256 грн/т (-1,18%);

– соняшник — 13 611 грн/т (-0,23%);

– соя — 16 118 грн/т (+0,48%).

«Цього тижня в усіх регіонах прослідковувалося зростання цін на сою. При умові необхідних погодних умов для вирощування і наявності ринку збуту, прогнозована рентабельність цієї культури очікується на рівні 60% із врожайністю 2,3 т/га», — зазначили аналітики УУБ.

Крім олійних, привабливою культурою залишається кукурудза, звісно при умові стабільного ринку збуту. Її рентабельність оцінюється в 70% із врожайністю 7,5 т/га.

«На початку року посівний матеріал на ринку кукурудзи зростав у ціні, що не характерно, оскільки його було більше, ніж можуть використати аграрії. Відповідно, цей чинник може бути однією з причин зменшення ціни у майбутній перспективі», — пояснили аналітики.

Також на збільшення посівних площ під кукурудзою може вплинути зниження вартості газу, оскільки він є складовою двох важливих для аграрія компонентів: ціни на добрива та здешевлення досушування урожаю.

Більше новин