Новини

В Україні зміниться процедура сертифікації насіння
В Україні зміниться процедура сертифікації насіння
Опубліковано: 28 Червня 2023

КМУ прийняв постанову №637 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». Повідомляє Мінагро.

На думку авторів постанови, її реалізація має сприяти встановленню прозорого механізму сертифікації садивного матеріалу і насіння. Завдяки цьому документу, Україна виконує євроінтеграційні зобов’язання, що стосуються оцінки насіння.

Постанова передбачає:

Надання можливості агропідприємцям укладати договір про надання послуг із польового оцінювання насіннєвих посівів або насаджень безпосередньо з незалежним (приватним) аудитором (агрономом-інспектором)  без залучення державного органу із сертифікації. 

Встановлення вимоги до аудитора дотримуватися конфіденційності щодо інформації, яку він отримує під час виконання робіт, та його незалежності  від комерційних та інших інтересів суб’єкта насінництва та розсадництва. 

Встановлення персональної відповідальності аудитора за достовірність відомостей, внесених до виданих актів польового оцінювання та актів бракування насіннєвих посівів і насаджень багаторічних рослин.

Більше новин