Новини

В Україні зменшили штрафи для власників вантажу за рух перевантажених вантажівок
В Україні зменшили штрафи для власників вантажу за рух перевантажених вантажівок
Опубліковано: 10 Жовтня 2022

Верховна Рада прийняла закон, який пом’якшує відповідальність вантажовідправників за порушення габаритно-вагових норм.За прийняття відповідного законопроєкту №6222 у другому читанні проголосували 277 нардепів. 

Про це повідомив перший заступник керівника комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, 29 червня 2021 року парламент ухвалив закон, яким було встановлено штраф у розмірі 51 000 гривень для вантажовідправника за внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної у разі перевищення транспортним засобом, яким перевозиться такий вантаж, визначених законодавством габаритно-вагових норм.

За задумом авторів законопроєкту, фіксований розмір штрафу для вантажовідправника порушує його конституційні права, адже для перевізника за порушення габаритно-вагових норм передбачена градація розмірів штрафів, перевищення норм в розмірі:

– 5-10% — штраф 8 500 грн;

– 10-20% — штраф 17 000 грн;

– 20-30% — штраф 34 000 грн;

– понад 30% — штраф 51 000 грн.

Крім того, автори документа вважають несправедливим, що вантажовідправника можуть оштрафувати двічі, якщо вантаж з порушенням норм перевозиться його власним транспортом.

Тому законопроєктом пропонується урівняти розміри штрафів для вантажовідправників та перевізників, заборонити штрафувати вантажовідправника двічі, якщо вантаж перевозить його ж вантажівка, а також заборонити притягнення вантажовідправника до відповідальності за неотримання дозволу на перевезення велигабаритного вантажу, оскільки таку відповідальність має нести лише перевізник.

Більше новин