Новини

В Україні завершено розробку системи е-ТТН
В Україні завершено розробку системи е-ТТН
Опубліковано: 10 Січня 2023

Розробку системи електронної товарно-транспортнцифрової накладної (е-ТТН) завершено.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Перші три компанії-провайдери (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування щодо взаємодії з системою е-ТТН. Завдяки їй здійснюється реєстрація, облік та обмін товарно-транспортних накладних в електронній формі між учасниками автомобільних вантажних перевезень.

Зокрема, дві компанії (EDIN та ПТАХ) вже успішно завершили тестування взаємодії, ще одна компанія (AgriChain) отримала рекомендації щодо доопрацювання свого програмного забезпечення.

Загалом, до проєкту е-ТТН Системи приєднались 19 провайдерів електронного документообігу. Наступний етапом проєту буде впровадження і тестування Системи е-ТТН з бізнесом. Він починається вже в січні 2023 року. Мета етапу — підвищити якість та прозорість процесу перевезень, істотно спростити та прискорити взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем, усунути корупційні ризики та покращити умови ведення бізнесу.

Як зазначили у Міністерстві, для того, щоб підготуватися до використання е-ТТН, бізнесу достатньо укласти договір з одним із провайдерів, залучених до проєкту.

Нагадаємо, впровадження е-ТТН є частиною стратегії Міністерства відновлення з цифровізації сфери автомобільних перевезень. Усі операції стануть доступними учасникам в режимі реального часу.

Більше новин