Новини

В Україні запустили AgTech-платформу, яка допоможе аграріям якісно залучати зовнішніх виконавців
В Україні запустили AgTech-платформу, яка допоможе аграріям якісно залучати зовнішніх виконавців
Опубліковано: 29 Червня 2022

Українські розробники анонсують запуск онлайн-платформи FarmFleet, яка забезпечить професійний розвиток ринку сервісного бізнесу в сільському господарстві та сприятиме посиленню продовольчої безпеки.

Про це повідомляє пресслужба Drone.UA.

Зазначається, що в сезон аграрії працюють в умовах пікового навантаження на власну техніку, що обмежує вчасне та якісне внесення ЗЗР. Аграрії в цей період фокусуються не на ефективності, а на пошуку додаткових ресурсів та адмініструванні процесів.

«Залучення зовнішніх виконавців відбувається через «сарафанне радіо» і не є повністю контрольованим процесом. Як свідчить практика, в таких умовах аграріям не вдається планувати технічні ресурси навіть за два-три тижні до виконання операцій в полях. Наша задача — дати аграріям дієвий ринковий інструмент для залучення зовнішніх виконавців, із гарантіями, контрольованою якістю та можливістю довгострокового планування. Саме це й закладено в функціонал FarmFleet, – коментує співзасновник FarmFleet Олександр Хижняк.

Він додає, що з платформою аграрії отримують доступ до бази сервісних компаній зі всієї України. 

Відзначається, що створюючи замовлення в системі з фіксуванням дати, площі, препарату, геолокації, аграрій отримує перелік з найбільш релевантними виконавцями. І вже самостійно може обрати оптимального: за вартістю, швидкістю чи іншими критеріями».

«‎FarmFleet менеджерить всі процеси між клієнтом та виконавцем, а також забезпечує всю операційну роботу сервісної компанії», — зауважили в компанії. ‎ 

Повідомляється, що FarmFleet став продуктом спільної роботи людей з багаторічним досвідом у сферах робототехніки та безпілотних технологій, агрохімії, AgTech-рішень в агробізнесі та сервісного бізнесу в сільському господарстві.

Відзначається, що з початком воєнних дій використання повітряного простору для цивільних цілей було під забороною. В результаті масових звернень аграріїв до Мінагрополітики вдалося напрацювати офіційний механізм для погодження польотів агродронами з метою виконання сільськогосподарських робіт.

Додається, що наразі платформа проходить фінальні тестування, а ринковий запуск заплановано на початок липня.

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану вперше вдалося підняти в повітря сільськогосподарські дрони для виконання сезонного внесення ЗЗР на 130 га ягідних насаджень. Повітряні роботи пройшли в Київській області, на території, яка ще донедавна була окупованою.

Більше новин