Новини

В Україні запускають єдиний реєстр агрохімікатів та пестицидів
В Україні запускають єдиний реєстр агрохімікатів та пестицидів
Опубліковано: 25 Липня 2023

Кабінет міністрів затвердив Порядок ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. 

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

«Передбачено, що реєстр є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи ЕкоСистема. Доступ до реєстру здійснюватиметься через ЕкоСистему», – зазначив Тарас Мельничук.

Розробники  реєстру стверджують, що він має стати ефективним механізмом з уніфікації та збору даних про агрохімікати та пестициди, що зареєстровані в Україні. Крім того, проєкт повинен забезпечити вільний доступ до відповідної інформації.

Реєстр передбачає відмову від використання Excel-таблиць, які необхідно оновлювати в ручному режимі. Нове рішення дозволить Україні перейти на сучасний формат цифрових даних, що зберігаються на єдиному ресурсі та актуалізуються автоматично.

Уряд завдяки такому рішенню хоче посилити контроль за недозволеними препаратами, запобігши їх потраплянню в Україну. Крім того, за словами авторів, запуск реєстру має прискорити ввезення та реєстрацію пестицидів і агрохімікатів для імпортерів. У вільному доступі обіцяють розмістити інформацію про препарат, а також назву діючої речовини, що лежить в його основі.

Більше новин