Новини

В Україні запровадять новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників
В Україні запровадять новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників
Опубліковано: 05 Травня 2023

Верховна Рада України зареєструвала проєкт Закону №9266 «Про електронні аграрні розписки». Основна мета проєкту — запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

«Один з обмежуючих факторів для розвитку аграрного потенціалу в Україні — відсутність доступних кредитів. Законопроєктом пропонується врегулювати електронні аграрні розписки як неемісійні цінні папери в електронній формі. При цьому законопроєкт не скасовує дію Закону України «Про аграрні розписки», а запроваджує поряд з традиційними паперовими розписками новий фінансовий інструмент кредитування», — йдеться у повідомленні.

Основні положення законопроєкту: 

Електронна аграрна розписка є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, може бути об’єктом купівлі-продажу, джерелом прибутку. Тобто аграрна розписка є неемісійним цінним папером. Електронні аграрні розписки будуть існувати у формі електронного документа в Реєстрі електронних аграрних розписок.

Законопроєкт розширює коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів.

Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими. 

Предметом застави може бути майбутній врожай, живі тварини, продукти  тваринного і рослинного походження, продукти  їхньої первинної переробки.

Законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо у боржника відсутня застава за електронною аграрною розпискою, то кредитор може стягнути позику на підставі спеціальної виписки з Реєстру електронних аграрних розписок за рахунок іншого майна.

Таким чином, прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції аграротримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор.

Більше новин