Новини

В Україні вводять верифікацію експортерів агропродукції – постанова Кабміну
В Україні вводять верифікацію експортерів агропродукції – постанова Кабміну
Опубліковано: 02 Листопада 2023

Кабмін затвердив проєкт, який передбачає підготовку до оновлених правил експорту і верифікації експортерів. На урядовому порталі оприлюднили відповідну постанову №1132.

Повна назва документу: «Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». У документі заявлені терміни реалізації експериментального проєкту: 1 листопада 2023 року – 31 грудня 2024 року.

Проєкт передбачає створення переліку верифікованих агропідприємств, які експортують пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, насіння кользи чи ріпаку, соняшник, соєвої, ріпакову та соняшникову олію, макуху.

Автори проєкту заявили, що має завадити зловживанням та порушенням законодавства при експорті названих товарів. Крім того, такий підхід повинен захистити права компаній, які працюють, не порушуючи вимоги законодавства.

Порядок реалізації проєкту також прописаний у документі. У перелік верифікованих суб’єктів обіцяють безкоштовно вносити компанії, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі, набули статусу користувача реєстру та відповідають одному з визначених критеріїв. Одним з таких критеріїв є реєстрація підприємства до початку повномасштабної війни.

Більше новин