Новини

В Україні створять фонд для залучення інвестицій, зокрема, і в сільське господарство
В Україні створять фонд для залучення інвестицій, зокрема, і в сільське господарство
Опубліковано: 23 Травня 2023

Цього року Україну планують відвідати топменеджери міжнародної фінансової групи BlackRock. Найближчим завданням американців є створення в Україні спеціальної інвестиційної структури (компанії/фонду) для подальшого залучення іноземних інвестицій.

Про це пише Мінфін.

Створена структура має допомогти приватним інвесторам приєднатися своїм капіталом до реконструкції та відновлення української економіки після нашої перемоги. При цьому іноземці вважають, що основне фінансове навантаження у цьому процесі має взяти на себе саме Україна.

«Україна очікує, що до 2032 року її повоєнні потреби у фінансуванні становитимуть 350−750 мільярдів доларів. Ми вважаємо, що значна їх частина стосуватиметься відновлення, реконструкції, модернізації, і, як і раніше, задовольнятиметься за рахунок прямих державних витрат», – сказав керівник напряму корпоративних комунікацій BlackRock Continental Europe Марк Бубек.

Створена інвесткомпанія (фонд) спрямовуватиме приватний іноземний капітал на модернізацію та розвиток ключових секторів економіки України.

«У сільське господарство, енергетику, виробництво, інформаційні технології та інфраструктуру. Відновлення української економіки також є можливістю «відновити краще», відповідно до передового досвіду», — пояснив Бубек.

Він також уточнив, що BlackRock FMA консультуватиме Мінекономіки щодо розробки дорожньої карти створення нової структури для залучення інвестицій в Україну, зокрема щодо її повноважень, управління та варіантів роботи з приватними інвесторами.

Більше новин