Новини

В Україні спростили правила оренди землі для переміщених підприємств
В Україні спростили правила оренди землі для переміщених підприємств
Опубліковано: 16 Травня 2022

Парламент ухвалив зміни до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану (№7289). Закон покликаний спростити передання в оренду земельних ділянок державної та комунальної власності — насамперед для розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених із зони бойових дій.

Про це повідомляється на сайті ВРУ, пише Мінагрополітики

Зазначається, що документ спрямований на те, щоб забезпечити оперативне розміщення виробничих потужностей підприємств, які переміщені з зони бойових дій — без проведення земельних торгів із жорсткими обмеженнями умов оренди. Такі підприємства будуть визначені спільним рішенням двох ОВА (обласна військова адміністрація) — тієї, звідки переміщуються (евакуюються) виробничі потужності та тієї, куди вони переїжджають.

Повідомляється, що зміни цільового призначення земельних ділянок для розміщення таких виробничих потужностей, а також будівництва річкових портів (терміналів), залізничних логістичних центрів (виробничо-перевантажувальних комплексів) відбуватиметься без розроблення документації з землеустрою, затвердженої містобудівної документації та без супутніх витрат —  достатньо мотивованого висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури сільської селищної або міської ради. 

«‎До відновлення роботи Державного земельного кадастру відомості щодо встановлення чи зміни цільового призначення земельних ділянок реєструватимуть районні військові адміністрації у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану», — зазначається в повідомленні. ‎ 

Додається, що закон надав Держгеокадастру за погодженням з Мінагрополітики право призупиняти та відновлювати роботу Державного земельного кадастру, орієнтуючись на питання безпеки, а також встановлювати обмеження щодо повноважень державних кадастрових реєстраторів. Відзначається, що документом також передбачено можливість передавати в оренду земельні ділянки, що переходять до комунальної власності територіальних громад, до проведення державної реєстрації права комунальної власності такі земельні ділянки, оскільки сьогодні таку реєстрацію зробити неможливо через тимчасове призупинення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру.

Більше новин