Новини

В Україні розроблено Стратегію продовольчої безпеки України
В Україні розроблено Стратегію продовольчої безпеки України
Опубліковано: 28 Лютого 2024

Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України, згідно з яким має намір у середньостроковій перспективі довести потенціал виробництва вітчизняної агропродукції до 200 млн т, а зернових і олійних культур — до 150 млн т. Про це пише Interfax.com.ua.

«Досягнення зазначених показників може дозволити майже вдвічі збільшити обсяги експортних поставок української сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, готових харчів», — зазначено в проєкті документа, який розміщено на сайті спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок.

Зазначається також, що таке нарощування виробництва рослинницької продукції в Україні стимулюватиме розвиток тваринництва та супутнє виробництво кормів та інших харчових продуктів (білків, спецжирів, глютену, молочної продукції, м’ясної продукції тощо).

Іще одним перспективним напрямом просування продукції АПК на зовнішніх ринках автори стратегії вважають виробництво self-brand — продукції для глобальних торговельних мереж і виробників харчів.

Очікується, що український АПК у короткостроковій перспективі може стати найпривабливішим інвестиційним win-win портфелем, який оцінюється у $57 млрд.

При цьому найбільшими інвестиційними сегментами в міністерстві вважають:

  • «зелену» енергію та логістику (біометан, іригаційні системи, елеватори, «зелену» аграрну логістику);
  • виробництво готової продукції (фрукти, овочі та продукти їх переробки;
  • молоко й молочна продукція, м’ясна продукція);
  • виробництво техніки й ресурсів (засоби захисту рослин, азотні та комплексні добрива, сільськогосподарські продукти);
  • виробництво техніки й ресурсів (засоби захисту рослин, азотні та комплексні добрива, сільськогосподарські добрива);
  • виробництво техніки.

Розробники проєкту стратегії впевнені, що запропоновані заходи допоможуть сформувати стійку систему продовольчої безпеки держави, забезпечать повноцінний доступ кожної людини до безпечних харчових продуктів у достатній кількості, створять умови для продовольчої незалежності країни, сталого розвитку сільського господарства та знизять рівень захворюваності населення.

Більше новин