Новини

В Україні розпочалась практична реалізація реформи гідротехнічної меліорації
В Україні розпочалась практична реалізація реформи гідротехнічної меліорації
Опубліковано: 09 Грудня 2022

На Черкащині розпочався процес створення першої організації водокористувачів (ОВК) в Україні в рамках реалізації меліоративної реформи.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Перша ОВК буде створена у межах Трушівської зрошувальної системи. 

У Мінагрополітики зазначили, що ініціатором створення ОВК є СТОВ «Дружба», яке на даний час займається зрошенням сільськогосподарських культур в межах Трушівської зрошувальної системи на площі понад 400 га. Забір води здійснюється з річки Дніпро в межах Кременчуцького водосховища за допомогою насосно-силового обладнання зрошувальної системи.

Завдяки ОВК наступного року товариство вже запланувало збільшити площі зрошення ще на 200 га.

«Сьогодні фактично розпочалася практична реалізація реформи гідротехнічної меліорації земель в Україні, яка останні 20 років не мала ані розвитку, ані дієвих зрушень. Раніше аграрії не мали можливості самостійно фінансувати будівництво чи ремонт об’єктів меліоративної інфраструктури для своїх потреб, оскільки ці системи не мали правого визначеного статусу. За останні десятки років меліоративна система України зазнала занепаду. З новою реформою аграрії отримують можливість самостійно використовувати, експлуатувати та технічно обслуговувати інфраструктуру», — наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Крім того, він зауважив, що нова модель реформи дозволяє аграріям залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускаючи деградації ґрунтів.

Нагадаємо, процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 №2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

Більше новин