Новини

В Україні прийняли рішення, що має розблокувати експорт сої та ріпаку
В Україні прийняли рішення, що має розблокувати експорт сої та ріпаку
Опубліковано: 16 Вересня 2025

Представники Митниці, Податкової, Мінекономіки та експерти вирішили законодавчим чином врегулювати проблеми звільнення аграріїв, що самі виростили сою та ріпак, від сплати 10% мита при експорті. Про це пише Украгроконсалт.

Вирішили підготувати проєкт постанови про урядовий експеримент, який надасть право на звільнення від сплати мита сільгоспвиробникам, які відповідають наступним критеріям:

  • зареєстровані як юридична особа чи ФОП більше 1-го року;
  • є платниками ПДВ;
  • зареєстровані в ДАР;
  • мають за даними Реєстра речових прав у користуванні та власності більше 50 га сільгоспземель;
  • задекларували структуру посівних площ у розрізі основних культур, включаючи сою та ріпак;
  • внесли в ДАР дані про фактичні обсяги виробництва сої та ріпаку.

Максимальний обсяг сої та ріпаку, який ДАР дозволить внести, складає не більше 4 тонн з гектара відповідних посівних площ. Для звільнення від сплати мита такі виробники повинні будуть зареєструвати РЕЗ-податкову накладну із зазначенням, що це власновироблена продукція. Крім зареєстрованої РЕЗ-податкової накладної, на митницю нічого більше подавати буде не потрібно.

Закон про 10%-мито на експорт сої та ріпаку передбачає пільговий режим експорту для товаровиробників і кооперативів.

Більше новин