Новини

В Україні пропонують створити спеціальний фонд для викупу зерна
В Україні пропонують створити спеціальний фонд для викупу зерна
Опубліковано: 13 Жовтня 2023

Українським аграріям зараз необхідна підтримка держави. Таку думку висловив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук у Facebook.

Він зазначив, що зараз українські аграрії опинились у складній ситуації: низькі ціни на вирощену продукцію внаслідок логістичних проблем та водночас висока закредитованість агросектору (на рівні близько 100 млрд грн).

«Враховуючи величезні ризики, вважаю за необхідне не збільшувати програми з кредитування, залишивши на існуючому рівні, а створити спецфонд «Зерно України», під який здійснити випуск ОВДП та за фіксованою ціною викупити в аграріїв близько 10 млн т урожаю з подальшим відповідальним зберіганням на приватних сертифікованих елеваторах та страхуванням на випадки військового ураження за програмою, яку реалізовує Міністерство економіки, з можливістю дострокового викупу даної продукції з урахуванням вартості зберігання», — додав депутат.

На думку Соломчука, це найшвидше рішення, яке дасть аграріям «ковток повітря». Вони будуть мати можливість погасити частину кредитних зобов’язань, виплатити плату за оренду паїв мільйонам українців, провести осінньо-польові роботи. 

«Пропоную премʼєр-міністру України Денису Шмигалю, Міністерству аграрної політики та продовольства України в терміновому порядку провести відповідну нараду із залученням народних депутатів — членів Комітету аграрної та земельної політики Верховної Ради та прийняти необхідні рішення для спасіння агросектору. Впевнений у підтримці пропозицій більшістю колег з аграрного комітету Верховної Ради України», — додав він

Більше новин