Новини

В Україні лишаються підтопленими понад 20 тис. га сільгоспземель
В Україні лишаються підтопленими понад 20 тис. га сільгоспземель
Опубліковано: 26 Квітня 2023

В Україні низька, як для другої декади квітня, температура повітря та зливові дощі призвели до перезволоження ґрунту, що затримує проведення весняно-польових робіт, зокрема сівбу ранніх ярих культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на інформацію НААН.

Зазначається, що інтенсивні опади у вигляді затяжних дощів випали на всій території країни. За даними наукових установ НААН, у Київській області їх кількість становила 27,8 мм (146,3% середньобагаторічної норми), у Вінницькій – 22,3 мм (124% норми), у Львівській – 20,9 мм (131% норми), у Харківській – 20 мм (123% норми), у Житомирській області ґрунт також максимально насичений вологою.

При цьому, характерною особливістю цьогорічного квітня є не стільки загальна сума опадів, як практична відсутність бездощових сонячних днів, які необхідні для фізичного підсихання поверхні ґрунту, що на фоні незавершеності великого обсягу весняно-польових робіт створює дуже серйозні проблеми.

За даними науковців, ранні ярі зернові культури, висіяні у березні, перебувають у фазі «сходи». У цілому стан посівів – добрий. Разом з тим, на деяких полях з пониженням рельєфу вже четвертий тиждень поспіль спостерігаються долинки з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

В академії наголошують, що у зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур’янів.

Станом на ранок 25 квітня в чотирьох областях України лишалися підтопленими понад 20 тис. га сільгоспземель. Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

«У Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено 20,924 тис. га сільськогосподарських угідь», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на 20 квітня цей показник становив 21,095 тис. га.

Також вказується, що наразі залишаються підтопленими 854 домогосподарства (в семи областях) та 151 будинок (у п’яти областях).

«Гідрологічна ситуація перебуває на посиленому контролі ДСНС», – додали у відомстві.

Більше новин