Новини

В Україні кукурудзяний силос можна замінити амарантовим — експерт
В Україні кукурудзяний силос можна замінити амарантовим — експерт
Опубліковано: 20 Травня 2022

Щороку в Україні тваринництвом споживається близько 30 млн т силосу. Переважно — кукурудзяного. Проте є альтернатива. Про це розповів голова «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда.

Як зазначив експерт, не скрізь в Україні виробництво кукурудзяного силосу є рентабельним.

«В південних регіонах його може замінити амарантовий силос, який за своєю поживністю не поступається кукурудзяному, бо містить до 17% білка і шикарний набір макро-, мікроелементів та вітамінів. Амарант витримує тривалі посухи з температурою повітря понад 35 °С. Амарантовий силос має потужний позитивний вплив на функціонування організму тварин, їх репродуктивні функції, підсилює імунну систему, має протипаразитарні, противірусні та антибактеріальні властивості», — зазначив Олександр Дуда.

За словами фахівця, найкращий варіант вирощування амаранту на корм — поукісний посів після озимого жита або тритикале суцільним способом.

«При мізерних витратах можна отримати 50-100 т вегетативної маси за один укіс. Далі можна зібрати другий укіс амаранту, або посіяти озиму культуру, або використати вегетативну масу як сидерат під яру культуру», — додав Олександр Дуда.

Більше новин