Новини

В Україні фіксують дефіцит деяких видів азотних добрив
В Україні фіксують дефіцит деяких видів азотних добрив
Опубліковано: 30 Січня 2024

Забезпеченість сільгоспвиробників карбамідом для весняних польових робіт зараз не перевищує 65%. Це найнижчий показник серед азотних добрив. Як повідомляють аналітики ІА «Інфоіндустрія», саме карбамід у січні найчастіше шукають трейдери і великі покупці азотних добрив.

Зазначається, що попри скорочення попиту українські виробники азотних добрив нарощували виробництво селітри в грудні та січні. У листопаді виробництво селітри було менше 50 тис. т, у грудні зросло до 59 тис. т, а в січні може сягнути 90 тис. т з урахуванням завантаження потужностей. 

«Водночас у ці місяці виробниками продавалось наперед селітри більше, ніж вироблялось», — констатують фахівці.

Ситуація із карбамідом схожа, але через те, що восени багато селітри збуло закуплено трейдерами за цінами на 3-4 тис. грн нижче за грудневі, ринок не відчуває дефіциту пропозиції за достатньо вигідними цінами.

Щодо карбаміду, якого більше споживали крупні господарства, можна відмітити реальну нестачу товару, єдиний виробник — Черкаський «Азот». За даними самих трейдерів, виробники продають товар вже на кінець березня-квітень. По суті на січень-лютий обсяги виробництва будуть по 30 тис. т на місяць, імпорт скоротився через проблеми на кордонах та цінові гойдалки на світовому ринку.

«На момент внесення карбаміду може просто не вистачити (або виробники не встигнуть відвантажити, або імпорт не встигне розмитнитись), але фізично товару може не вистачити на складах. Розуміючи це, український виробник підняв ціни на карбамід до 22500 грн/т з доставкою з 22 січня 2024 року», — говориться у повідомленні.

Водночас досить доступним за ціною є сульфат амонію, якого купили достатньо багато ще в листопаді. Це гранульоване добриво подорожчало через складнощі з імпортом з 13000 грн/т до 15000-15500 грн/т з доставкою. Навіть за ціни 17000 грн/т воно є вигідною альтернативою іншим дорогим азотним добривам.

Більше новин