Новини

В Україні дорожчає соєві боби
В Україні дорожчає соєві боби
Опубліковано: 30 Травня 2022

З минулого тижня, після тривалого зниження, в Укрїні зростають закупівельні ціни на соєві боби. Про це свідчать дані моніторингу ІА “АПК-Інформ”.

Зміна цінового тренду була обумовлена насамперед скороченням кількості великотоннажних партій та неготовністю аграріїв реалізовувати олійну за колишніми цінами. Багато хто з них вважали вартість соєвих бобів, що встановилася на ринку, нерентабельною і підвищували ціни, не побоюючись зменшення темпів продажу й будучи готовими зайняти вичікувальну позицію до скорочення запасів у переробників. Зростанню цін також сприяла логістика, що стрімко дорожчає на тлі паливної кризи в країні.

Більш суттєвому зростанню цін на соєві боби перешкоджали невисокий попит і призупинення закупівель низки переробних компаній (деякі з яких повідомляли про намір відновити закупівлі взагалі в новому сезоні) через сформовані запаси сировини для роботи в довгостроковій перспективі та низькі темпи збуту соєвої макухи, а також потребу деяких сільгоспвиробників у терміновому поповненні обігових коштів.

За підсумками озвученого періоду ціни попиту на соєві боби в багатьох областях України зросли на 1000-1500 грн/т і станом на 27 травня в основному озвучуються в межах 12500-16000 грн/т СРТ.

Варто зауважити, що, за очікуваннями представників переробної промисловості, підвищувальний ціновий тренд не зможе зберігатися тривалий час на тлі високих запасів олійної всередині країни й неактивного інтересу до неї покупців.

Більше новин