Новини

В Україні більше аграрних підприємств зможуть забронювати працівників
В Україні більше аграрних підприємств зможуть забронювати працівників
Опубліковано: 27 Квітня 2023

В Україні розширили Критерії з визначення аграрних підприємств критично важливими для національної економіки у період дії воєнного стану. 

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Серед іншого, наказ Мінагрополітики розширює Критерії у частині, що стосується площ оброблювальних угідь, ввівши мінімальний показник у 500 га. Раніше цю норму було встановлено у 1000 га. Зміни торкнулися і мінімальної кількості працівників. Їх повинно бути не менше 20, замість діючої раніше норми у 50 людей.

Види економічної діяльності доповнили новими кодами класифікації (КВЕД):

Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів – для ветеринарних препаратів (21.20);

Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками (46.14);

Виробництво машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну (28.93).·       

Наказ Мінагрополітики від 21.02.2023 №223 затвердив Критерії з визначення підприємств, установ та організацій критично важливими для економіки України в аграрній галузі. Підприємство може отримати статус критично важливого, якщо буде відповідати критеріям, які затверджено у постанові Кабміну №76.

Нагадаємо, що постачальники насіння овочевих та польових культур, а також селекційні компанії отримали право на бронювання військовозобов’язаних працівників. 

Зазначене право з’явилося у аграріїв завдяки тому, що Мінагрополітики розширило відповідні критерії. Їх доповнили двома положеннями:

Підприємства – постачальники насіння польових або овочевих культур, що представляють та діють в інтересах суб’єкта прав по більш ніж 100 сортам рослин у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні — що підтверджується довіреністю або договором доручення із суб’єктом прав.

Підприємства – постачальники насіння польових або овочевих культур з об’ємами ввезення такого насіння в Україну за річний період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року на більш ніж 40 млн грн — що підтверджується довідкою про ввезення за підписом керівника підприємства, у якій вказується найменування насіння, код УКТ ЗЕД, митна вартість, дата та номер митної декларації.

Більше новин