Новини

В окремих регіонах України посіви озимої пшениці під загрозою поширення хлібної жужелиці
В окремих регіонах України посіви озимої пшениці під загрозою поширення хлібної жужелиці
Опубліковано: 23 Травня 2022

Загроза поширення хлібної жужелиці була виявлена у посівах озимої пшениці на Дніпропетровщині.

Про це повідомили експерти після проведення обстежень посівів. 

Спеціалісти виявили ознаки пошкодження рослин та зазначають, що така активність шкідника є нетиповою для цього часу, адже личинка вже повинна бути у стадії спокою. Натомість вона продовжує ще харчуватися. 

«Треба розуміти, що основної шкоди посівам вже завдано. Та щоб надалі захистити посіви, треба провести профілактичну обробку. Адже якщо зараз знехтувати профілактичним захистом від личинок, то в липні-серпні ми зіткнемося з жуком, який харчується зерном. До того ж відкладання яєць імаго призведе до появи нового покоління личинок, які будуть завдавати шкоди ще й восени», — повідомили фахівці.

Як зазначається, хлібна жужелиця — шкідник зернових культур, типовий для південної степової зони з чітко вираженою пристосованістю до посушливого і спекотного клімату. Небезпечними є личинки цього жука. Навесні за чисельності 3-5 шт/м2 вони здатні пошкоджувати значні площі посівів. Попри свій невеликий розмір, хлібна жужелиця завдає величезної шкоди пшениці. Тільки за одну добу жук здатний з’їсти до 30 мг зерна, а за 10 днів — 25 зерен.

Більше новин