Новини

В новому сезоні не буде форвардних котрактів на зерно
В новому сезоні не буде форвардних котрактів на зерно
Опубліковано: 19 Травня 2022

Форвардних контрактів на зерно у новому сезоні не буде. У більшості трейдерський компаній, навіть транснаціональних, є дефіцит оборотних коштів. Кредитні лінії більшості великих гравців ринку закриті.

Про це розповів операційний директор компанії G.R. Agro Артем Ремпен.

«Живих коштів мало, кредитні — недосяжні. В банківській сфері знов настав 93-й рік, коли начебто й банки були, а толку з того ніякого не було»,— пояснює ситуацію експерт.

Керівник додав, що в новому сезоні важко буде всім гравцям зернового ринку. Артем Ремпен прогнозує, що гривневі ціни на зерно повернуться на рівень 2017 року, «коли за щастя було кукурудзу по 4200 продати».

За словами експерта, ринок зерна зараз в Україні відкотився років на 20-25 назад. Замість мільйонних оборотів — мікроторгівля крихітними, в порівнянні з довоєнним часом, партіями зерна.

Наприклад, фуражна пшениця зараз потрошку відвантажується на українські комбікормові заводи. Продовольча пшениця вся іде на переробку, на борошномельні підприємства, внутрішні ціни на неї  знизилися до рівня 2019 року. Ячмінь й того не має — ячмінний ринок зараз просто відсутній як явище.

Проте, додає Артем Ремпен, війна не очікувано внесла й позитивні переміни: зробила учасників зернового ринка України більш дружніми — непорозуміння між фермерами та елеваторниками щезли наче й не було їх; натомість всі підтримують одне одного як можуть. 

Більше новин