Новини

В Мінагро відреагували на викриття НАБУ махінацій на закупівлі продуктів на 62 млн грн
В Мінагро відреагували на викриття НАБУ махінацій на закупівлі продуктів на 62 млн грн
Опубліковано: 28 Серпня 2023

Правоохоронці викрили зловживання при закупівлі продуктів, необхідних для забезпечення державних потреб в умовах повномасштабної війни на 62,5 млн грн, до якої причетні колишній заступник міністра економіки, а також перший заступник аграрного міністра. 

Викриття незаконної схеми здійснили представники Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

В матеріалах справи зазначено, що у березні минулого року в умовах повномасштабної війни почалася закупівля продуктів для забезпечення потреб держави з урахуванням воєнного стану.

В НАБУ стверджують, що перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України розробив схему, яка дозволила закупати в обраної компанії продукти за завищеними цінами. Закупівлі проводили для потреб Обласної військової адміністрації за кошти Укрзалізниці.

«24 серпня 2023 року Висоцькому Тарасу Миколайовичу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки», – зазначили  в Мінагро.

Там підтвердили, що Тарас Висоцький на основі відповідних постанов Кабміну погоджував з компаніями «Олімп» та «ВінсайдЛайт» закупівлі макаронних виробів. Позиція правоохоронців полягає в тому, що такі закупівлі завдали державі збитку на 63 млн. грн через завищені ціни. Правоохоронці стверджують, що у період закупівлі ціна на макарони становила 33,65 грн. – 36,89 грн.

В Мінагро вважають такий підрахунок помилковим, стверджуючи, що правоохоронці посилаються на офіційні ціни за 0,5 кг., а закуповували макарони по 1 кг, тому ціна доходила до 72 грн. В міністерстві закликали слідчих виправити помилку.

Зараз обом чиновникам повідомили про підозру. Правоохоронці вирішують питання про обрання їм запобіжного заходу. В заяві НАБУ не названі імена підозрюваних, але наведена інформація дозволяє зробити висновок, що мова йде про першого заступника міністра аграрної політики Тараса Висоцького, а також ексзаступника міністра економіки Олександра Грибана, який зараз займає посаду радника міністра економіки.

Більше новин