Новини

В дунайських портах сформувались ціни на ріпак, а ціни на соняшниковий шрот знижуються далі
В дунайських портах сформувались ціни на ріпак, а ціни на соняшниковий шрот знижуються далі
Опубліковано: 14 Липня 2022

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», у дунайський портах України сформувались гривневі ціни на ріпак урожаю 2022 р.

Так, ціни попиту на насіння олійної в портах Ізмаїл та Рені станом на 13 липня озвучуються переважно в межах 12000-13700 грн/т СРТ-порт. Якість сировини, що надходить, оцінюється переважно як задовільна. Нагадаємо, що минулого року в аналогічний період ціни озвучувались в межах 18300-19300 грн/т із постачанням в глибоководні порти.

Зазначимо, що сільгоспвиробники 8 областей розпочали збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 43,5 тис. га (4%), намолочено 67,3 тис. тонн насіння при середній врожайності 15,5 ц/га.

На західних же кордонах України на базисі DAP з кінця червня продовжують знижуватись ціни на соняшниковий шрот.

Зниження цін, як і раніше, було зумовлено низькою активністю імпортерів. Ця ж ситуація спричинена високими темпами імпорту насіння соняшнику країнами Європи як одним із варіантів диверсифікації постачання продуктів переробки соняшнику з України. Це дало змогу їм наростити власну переробку та сприяло зниженню попиту на готову продукцію українського походження. Так, попит на шрот з України оцінювався як ситуативний, а покупці переважно віддавали перевагу партіям невеликих та середніх обсягів. Також зменшенню активності імпортерів сприяла складна ситуація з перевезеннями, зокрема чималі черги на прикордонних переходах через затримки погодження вагонів, а також пошук вільних вагонів для транспортування продукції, який, зі слів операторів ринку, міг тривати до 2 місяців.

Так, ціни попиту на шрот за вказаний період знизились на 60-70 USD/т і станом на 13 липня переважно варіювались у межах 120-140 USD/т DAP-Ізов.

Більше новин