Новини

В аграрному комітеті розповіли, як має працювати МПЗ в умовах війни
В аграрному комітеті розповіли, як має працювати МПЗ в умовах війни
Опубліковано: 29 Травня 2023

Мінімальне податкове зобов’язання повинно продовжувати діяти в умовах війни, але з поступками для господарств, що постраждали від дій російських окупантів. 

Про це розповів член аграрного комітету парламенту, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» Андрій Богданець в ексклюзивному інтерв’ю «AgroPolit.com».

«Тут є дві сторони. Дивитися чисто по-людськи чи я як державник? Ми мусимо наповнювати бюджет, дефіцит якого значний. Тому відкладати сплату МПЗ ми не можемо. Є питання із господарствами, які постраждали від війни – і для них є поступка. Але повністю по країні відміняти МПЗ я би не став. Земля обробляються і з неї потрібно платити податки», – зазначив Андрій Богданець.

Нагадаємо, що у 2023 році власники паїв або користувачі земельних ділянок мають платити мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) на гектар землі. Якщо земельна ділянка не в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. При наявності офіційного договору оренди – сплачувати зобов’язання має орендар. Питання про те, чи слід повністю скасувати мінімальне податкове зобов’язання на час дії воєнного стану, продовжує обговорюватися серед аграріїв та профільних депутатів.

Більше новин