Новини
USAID надасть 36 млн грн грантів на модернізацію зрошувальних систем
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) розпочала прийом концепцій проєктів на одержання субгранту для впровадження нових технологій зрошення, енерго- та водозберігаючого обладнання та автоматизації зрошення у пілотних організаціях водокористувачів.
Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Діяльність за цими субгрантами передбачає розробку та реалізацію 2-х пілотних проєктів для організацій водокористувачів у Одеській та Черкаській областях у районах, де зараз не ведуться бойові дії та де є потреба у відновленні або модернізації зрошувальних систем. Територія обслуговування одного пілотного проєкту має становити не менше 200 га.
Програма USAID AГРО планує надати до 36,6 млн грн за допомогою 2-х субгрантів (до 18,3 млн грн на один субгрант одній організації водокористувачів). Остаточна сума залежить від діяльності в межах договору субгранту та остаточних переговорів.
Одержувач має підтвердити спроможність дольової участі у фінансуванні субгранту на рівні не менше ніж 30% від загального бюджету субгрантового проєкту. Субгрант надається для проведення робіт на існуючих (облікованих) зрошуваних землях або таких, на яких в попередні роки проводився полив та розташовані/були розташовані зрошувальні мережі. Кошти субгранту не можуть бути використані для кредитування, будівництва зрошувальних мереж, оцінки впливу на довкілля, придбання чи оренди автотранспорту.
Земельні ділянки учасників проєкту мають бути зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі оренди зазначити дату її завершення), відомості про виробників сільськогосподарської продукції, які беруть участь в організації водокористувачів або ініціативної групи, внесені до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства.
Субгрантова діяльність може включати:
– модернізацію насосної станції;
– придбання/заміну дощувальної техніки;
– будівництво інфраструктури краплинного зрошення;
– встановлення системи водообліку;
– заміну зрошувальних трубопроводів;
– проведення протифільтраційних заходів на відкритих каналах;
– придбання обладнання для обслуговування зрошувальної мережі;
– облаштування системи дистанційного управління поливом;
– облаштування системи моніторингу вологості ґрунту;
– будівництво поливу для тепличного комплексу;
– облаштування сплінклерного поливу для саду.
Наведений перелік не є вичерпним і може доповнюватися або скорочуватися відповідно до потреб організації водокористувачів.
Заявникам необхідно на адресу agro.subawards@chemonics.com підтвердити свою присутність на онлайн-семінарі USAID АГРО 16 листопада 2022 р. з 11.00 до 13.00, надіславши ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону (реєстрація до 18:00 14 листопада 2022 р.). Цей семінар дозволить прийнятним і зацікавленим заявникам поставити питання стосовно ЗПЗ і отримати вказівки щодо порядку заповнення аплікаційної форми.
Надсилати усі питання щодо цього ЗПЗ на ім’я Володимира Наконечного, керівника відділу субгрантів і контрактів, до 18:00 17 листопада 2022 року.
Надсилати концепції проєктів (включаючи бюджет та супровідну документацію) до 18.00 30 листопада 2022 року.