Новини

Уряд змінив умови програми «Доступні кредити 5-7-9%»: її переорієнтовують на інвестиційні цілі
Уряд змінив умови програми «Доступні кредити 5-7-9%»: її переорієнтовують на інвестиційні цілі
Опубліковано: 02 Травня 2024

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, який визначає параметри програми «Доступні кредити 5-7-9%». Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Зокрема до 5 млн гривень знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу. Ліміти на інвестиційні цілі залишаються без змін, зокрема для підприємств переробної промисловості вони становлять 150 млн грн. Крім того, уряд змінив ліміт кредитування галузі тваринництва, збільшивши його до 150 млн грн.

Заступниця міністерки економіки України Надія Бігун зазначила, що держава має обмежений ресурс дешевих грошей для підтримки бізнесу і прагне застосувати його максимально ефективно. В умовах, коли Нацбанк поступово зменшує облікову ставку, обігові кошти стають доступнішими на ринкових умовах. Відповідно Уряд модернізує програму «5-7-9%» таким чином, аби перефокусувати її на інвестиційне кредитування.

Водночас Уряд змінив параметри програми, які впливають на прибуток банків. Було обмежено розмір маржі банків, які працюють з позичальниками за програмою «Доступні кредити 5-7-9%. Це дозволить вивільнити 3 млрд грн і направити ці кошти безпосередньо на кредитування бізнесу.

— Уряд має збалансувати прибуток банків до ринкового рівня та перенаправити фінансовий ресурс, який вивільнився, на розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%», тобто на кредитування бізнесу, що розширює своє виробництво, — додала Надія Бігун.

Зазначимо, що торік за програмою «5-7-9%» було видано 90% нових кредитів бізнесу в країні. Частка кредитів на інвестиційні цілі за програмою становили близько 12%.

Більше новин