Новини

Уряд затвердив порядок компенсації вартості вітчизняної техніки
Уряд затвердив порядок компенсації вартості вітчизняної техніки
Опубліковано: 12 Березня 2024

Кабінет Міністрів України на засіданні 8 березня затвердив порядок використання коштів на часткову компенсацію аграріям, які купують українську сільгосптехніку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

«Загалом 2024 року виділяємо на цю програму 1 млрд грн. Будемо компенсувати 25% від вартості техніки вітчизняного виробництва», — уточнив він

За оцінкою Мінекономіки, програма подвоїть частку української сільгосптехніки на внутрішньому ринку. Імпорт зменшиться приблизно на 10%. 4,5 тисячі виробників здійснять переоснащення. Буде додатково створено близько тисячі робочих місць.

«Підтримка національного виробника, стимулювання попиту на продукцію й товари, зроблені в Україні, – основа нашої державної політики. Запровадження програми компенсації 25% вартості української сільгосптехніки, яку купують наші аграрії, – лише одна з програм такої підтримки. На її реалізацію ми заклали в бюджет цього року 1 млрд грн. Надалі плануємо розширити дію програми на інші види техніки вітчизняного виробництва. Виготовляти українське, купувати українське, розвивати українську промисловість – це наш шлях до економічного зростання та самозарадності», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Перелік постачальників агротехніки, вартість якої може бути частково компенсована за умовами програми, почне формуватись після вступу в дію рішення Уряду та буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Міністерства економіки. 

Для отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки аграріям необхідно буде придбати техніку вітчизняного виробництва та подати до уповноваженого банку заявку на компенсацію і підтвердні документи.

Більше новин