Новини

Уряд ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва
Уряд ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва
Опубліковано: 28 Лютого 2024

Кабмін очікує зростання споживчого попиту та ВВП на 0,14%, створення понад 22 тисяч нових робочих місць та понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету. Як повідомив LB.ua, про це на форумі «Зроблено в Україні» заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він розповів, що уряд уже ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва. Також затверджено знак маркування бренду «Зроблено в Україні», який виділить товари, вироблені національним виробником серед усіх інших.

Прем’єр-міністр зазначив, що уряд планує найближчим часом залучити низку інструментів допомоги українському товаровиробнику. Перший інструмент — це публічні закупівлі — розширять перелік категорій товарів, що мають закуповуватись у локального виробника.

Також уряд заклав у держбюджет на 2024 рік 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку українського виробництва. Зі слів Дениса Шмигаля, у перспективі це може створити 9 тисяч нових робочих місць та згенерувати до 1,5 млрд грн податків.

— Бачимо, що ця програма є надзвичайно затребованою. Маємо вже 4 тисячі заявок. Тому плануємо поширити такий самий механізм на всю техніку, що вироблена в Україні. На спеціальну, будівельну, комунальну та іншу техніку. Також це має стати стимулом, щоб підштовхнути на нове життя в українському автопромі та одночасно це оновить технічні потужності громад і підприємств, прискорить відновлення і модернізацію, — сказав Денис Шмигаль.

Ще один інструмент для підтримки підприємців — це адаптація вже чинних державних програм під платформу «Зроблено в Україні». Прем’єр також пообіцяв, що уряд запропонує пільгову кредитну ставку 5% тим, хто купуватиме саме українське обладнання.

Більше новин