Новини

Уряд ухвалив новий технічний регламент затвердження типу тракторів
Уряд ухвалив новий технічний регламент затвердження типу тракторів
Опубліковано: 18 Січня 2024

Кабмін прийняв Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів. Він стосується допуску на ринок та введення в експлуатацію сільсько- та лісогосподарських тракторів. Про це повідомила пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Прийняття регламенту направлено на імплементацію українських нормативно-правових актів до актів ЄС у сфері технічного регулювання в АПК. Зокрема в частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських тракторів.

УКАБ позитивно ставиться до такого рішення. Там зазначили, що воно закладає умови для:

зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі сільськогосподарськими машинами та обладнанням;

можливості їх доступу до зовнішніх ринків

роботи уряду та профільних міністерств в напрямі підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Новий Технічний регламент набирає чинності через 6 місяців з дня опублікування. Водночас протягом 24 місяців з дати набрання чинності (до 1 червня 2026 р., виробники і постачальники с.-г. техніки можуть застосовувати на свій вибір чинний Технічний регламент (визначений постановою КМУ №1367 від 28.11.2011 р.) або новоприйнятий.

— Також передбачено, що типи тракторів і с.-г. техніки, які були введені в експлуатацію до 1 червня 2026 року і мають відповідні сертифікати затвердження типу, не можуть бути заборонені чи обмежені з причин невідповідності оновленому законодавству. Тобто, всі отримані до зазначеного терміну сертифікати затвердження типу або нині чинні, залишаються чинним. Тож модельні ряди тракторів, які вже багато років в Україні, будуть успішно постачатися на ринок і надалі, — зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров.

Новий Технічний регламент розроблений на основі Регламенту (ЄС) №167/2013 Європейського Парламенту та Ради про схвалення та ринковий нагляд за сільськогосподарською та лісогосподарською технікою і на виконання Плану заходів щодо розвитку технічного регулювання на період до 2025 р.

Більше новин