Новини

Уряд розробляє новий порядок електронного бронювання через Дію
Уряд розробляє новий порядок електронного бронювання через Дію
Опубліковано: 26 Квітня 2024

Кабмін розробляє новий порядок електронного бронювання співробітників через «Дію». Уряд намагається запустити цей механізм уже вдруге. Про це пише видання Forbes.

Інформацію виданню підтвердила перша віцепремʼєрка та міністерка економіки Юлія Свириденко. За її словами, це буде швидкий і зрозумілий процес для бізнесу.

Як зазначається, головна відмінність нового підходу полягає у відмові від паперового формату бронювання на користь електронного.

Водночас постанова не вносить суттєвих змін у саму концепцію броні — як і раніше, можна забронювати лише 50% військовозобовʼязаних працівників, і лише критично важливих для економіки підприємств.

Якщо компанія хоче забронювати понад половину співробітників, що підпадають під призов, треба додаткова аргументація. 

«Для бронювання потрібно надати такі дані про співробітника: прізвище, імʼя та по батькові, паспортні дані, ідентифікаційний код, склад військовозобовʼязаного (рядовий, сержантський, старшинський або офіцерський), номер військово-облікової спеціальності, тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності), відмітка про посаду керівника або заступника керівника підприємства. Дані про підприємство: повна назва, адреса та ЄДРПОУ», — пояснили у виданні.

Програма може блокувати подання переліку. Це станеться, якщо компанія перевищила ліміти за кількістю заброньованих співробітників, не уточнювала дані про кількість військовозобовʼязаних у ТЦК, або через наявність у співробітників незакритих адміністративних проваджень про порушення мобілізаційного законодавства.

Але якщо все пройшло успішно, то керівник підприємства завіряє перелік електронним підписом. Далі дані звіряються з даними у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі успішної перевірки у реєстрі одразу формується позначка про бронь, а у «Дії» — відповідний сертифікат.

Забронювати працівника можна на один чи шість місяців.

Більше новин