Новини

Уряд пропонує бронювати працівників за гроші
Уряд пропонує бронювати працівників за гроші
Опубліковано: 14 Лютого 2024

В Україні обговорюють нову концепцію бронювання працівників від мобілізації. Суть ідеї полягає в тому, що будь-яке підприємство або ФОП зможе забронювати своїх працівників, сплачуючи за них щомісячну фіксовану суму. Про це повідомив Дмитро Наталуха, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, пише «Укрінформ».

«Ця модель буде добровільною. Підприємства самостійно визначатимуть, кого з працівників бронювати. Очікується, що така система допоможе їм менше залежати від зовнішніх факторів та зберегти ключових фахівців», — повідомив посадовець.

Щомісячна сума буде еквівалентною мінімальній заробітній платі військовослужбовця — близько 20 тис. грн. За розрахунками Ради, втілення цієї концепції може принести до бюджету від 203 до 520 млрд грн. Кількість людей, яких можна буде забронювати, залежить від того, чи будуть включені до цієї системи ФОПи. Попередньо йдеться про 700-800 тис. — 1,5 млн осіб.

Зараз законопроект про бронювання працівників за додаткову плату не розроблено. Триває обговорення концепції. Необхідно визначити, чи буде це регулюватися на рівні Кабміну чи через законопроект.

Наразі Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №10449, який стосується окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Більше новин