Новини

Уряд планує змінити правила експорту аграрної продукції
Уряд планує змінити правила експорту аграрної продукції
Опубліковано: 30 Жовтня 2023

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну правил/процедури експорту аграрної продукції.

За інформацією Української зернової асоціації на координаційній раді при Міністерстві аграрної політики та продовольства, відповідну Постанову Уряду планують опублікувати вже в цей понеділок.

Протягом 10 діб будуть відпрацьовані деталі оновленої процедури експорту, що передбачатиме, як заявляють автори, боротьбу з тіньовим ринком та неповерненням валютної виручки в країну.

«Згідно нововведень, які планує запровадити уряд , компаніям, що займаються експортом агропродукції потрібно буде стати на облік в державному аграрному реєстрі (ДАР). Верифікація в ДАР відбуватиметься за наявності свідоцтва про платника податків станом на 23 лютого 2022 року та зараз. Компаніям також потрібно не мати простроченого повернення валютної виручки. Інакше, експортеру доведеться отримувати ліцензію на експорт агропродукції», — йдеться у повідомленні.

Ще одним нововведення буде зміна процедури повернення ПДВ експортерам, яке буде відбуватися лише після повернення валютної виручки експортером. Термін повернення виручки зменшено зі 180 до 90 діб. Окрім того, Нацтональний банк заборонить закривати рахунки до зняття валютного контролю.

Більше новин