Новини

Уряд планує збільшити військовий збір та ПДВ — подробиці
Уряд планує збільшити військовий збір та ПДВ — подробиці
Опубліковано: 29 Травня 2024

Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Цю інформацію підтвердив заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк. Але депутат зазначив, що не знайомий із деталями проєкту, пише Forbes.

За інформацією, отриманою виданням від кількох джерел у Раді, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОП. Про рівень зростання ПДВ начебто ще йдуть дискусії. Ймовірне збільшення – на 2–3%.  

Збільшення податків необхідне для фінансування потреб сил оборони України, де дефіцит коштів для проведення мобілізації та ремонту й придбання техніки оцінюють в сотні мільярдів гривень.

Збільшувати доходи до бюджету потрібно не тільки на цей рік, а й на наступний, особливо з урахуванням зменшення міжнародної допомоги у 2025 році, зауважив Железняк із фінкомітету.

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1 відсотковий пункт дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів до бюджету, за розрахунками Forbes. У разі підвищення ПДВ на 2 в. п. чи 3 в. п., доходи до бюджету можуть зрости на 70–80 млрд грн та 100–120 млрд грн відповідно. Підвищення ставки ПДВ пригнічує споживання, тому зростання надходжень зазвичай не є прямо пропорційним зростанню ставки податку. Посилення податкового тиску також може збільшити мотивацію до ухилення від оподаткування.

Більше новин