Новини

Уряд планує активніше долучати приватних операторів до розмінування сільгоспземель
Уряд планує активніше долучати приватних операторів до розмінування сільгоспземель
Опубліковано: 12 Червня 2023

Розмінуванням сільгоспземель, лісів, водойм мають займатися неурядові оператори. Натомість державні інституції повинні зосередитись на розмінуванні інфраструктури та житла, забезпеченні безпеки населення тощо.

Таку думку висловила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на форумі «Діалоги про відновлення України» в Києві.

Завдання уряду у цьому процесі, на її думку, полягає у підсилення державних інституцій. Зокрема, на обстеження та розмінування територій планують мобілізувати до 6 тисяч людей. Також у найближчих планах — відкрити ринок для приватних операторів.

Наразі в Україні працює 2600 розміновувачів та 17 машин для розмінування. Безпосередньо розмінування здійснюють 6 неурядових операторів з вже 14 сертифікованих. Цього недостатньо для швидкого розмінування територій, тому й уряд хоче залучати більше приватних операторів.

Робити це будуть, зокрема, через пришвидшення сертифікації операторів в Україні. Як підкреслила міністерка оператори мають впродовж місяця отримати сертифікацію та починати працювати.

— Україна прагне максимально пришвидшити очищення територій. Сьогодні ми працюємо над посиленням спроможностей урядових інституцій, які проводять обстеження та гуманітарне розмінування територій — це підрозділи ДСНС, Міністерства оборони Державної служби спецзв’язку. Також ми зацікавлені в посиленні потенціалу неурядових операторів, які вже присутні в Україні та в залученні нових. Уряд готовий створити максимально сприятливі умови для роботи в Україні, — зазначила Юлія Свириденко.

Більше новин