Новини

Уряд дозволив використовувати державні гранти для оренди землі
Уряд дозволив використовувати державні гранти для оренди землі
Опубліковано: 09 Листопада 2023

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 листопада вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Як говориться у повідомленні Міністерства економіки, нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв, уточнюється низка положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів. 

«Уряд дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись у комерційних та виробничих цілях. Також постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв. Відтепер прийняття рішень за всіма позитивними результатами відбуватиметься протягом однієї хвилі без переносу розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць», — пояснює заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Крім того, за її словами, зменшилась і кількість документів, які підприємці мають подавати до уповноваженого банку для оплати витрат за рахунок грантових коштів. Якщо раніше потрібно було надавати рахунок-фактуру, а також договір між отримувачем і постачальником, то тепер буде потрібен тільки один із цих двох документів.

Також урядове рішення уточнює розміри грантів та відповідну необхідну кількість створення нових робочих місць для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їхніх сімей.

«Додали можливість для підприємців-ветеранів отримати грант до 500 тис. грн, адже до цього лише другий з подружжя міг взяти його. Також була скасована обов’язкова умова співфінансування під час отримання грантів розміром до 500 тис. грн. Відтепер підприємцям-ветеранам необхідно буде використовувати власні або кредитні кошти лише під час отримання максимального розміру гранту на суму від 500 тис. грн до 1 млн грн», — пояснила Тетяна Бережна.

Більше новин