Новини

Урожай на Черкащині рахують у карасях
Урожай на Черкащині рахують у карасях
Опубліковано: 28 Квітня 2023

На полях ловити карасів, а посіви – під кулею води. Аграрії, чиї ділянки розташовані неподалік русла Дніпра, рахують збитки від водопілля. А таких земель на Черкащині – пів тисячі гектарів. Озима вже три тижні гниє у воді і щодня має менше шансів вижити.

Про це розповіли на «5 канал».

Землі фермера Володимира вже були засіяні та удобрені, але все змило водою. З іншого боку ділянки з-під води виглядає озимий ріпак. Лише на посівний матеріал та удобрення для нього Володимир витратив 350 тисяч гривень.

«Озимі шо на низах ми втратимо близько 18 га, соняшника 22 га вже втратили і 40 га ріпака, це все треба буде пересівати як зійде вода, якщо не зійде вода – то так воно і буде стояти до самого літа, влітку вже ж нічого сіяти не будемо», – зазначив фермер Володимир Драч.

Загалом у Володимира 400 га землі в оренді, 100 з них перетворилися на озера.

Аграрії вже підраховують збитки від водопілля та сподіваються на компенсацію від держави. Пан Володимир запевняє: хоч у самого прибутку не буде, але всім пайовикам, чию землю орендує, гроші виплатить.

Загалом на Черкащині затоплено пів тисячі гектарів сільськогосподарських угідь та 150 будинків і дворів. Рятувальники кажуть: наразі рівень води зупинився, але прогнозувати ситуацію поки що зарано.

“На сьогодні ситуація дещо стабілізувалась, але зараз зарано говорити про зменшення паводка на черкащині, зараз ми продовжуємо працювати у цілодобовому режимі і надавати необхідну допомогу”, – пояснила речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.

Більше новин