Новини

Укртрансбезпека отримала новий механізм для контролю за перевантаженим автотранспортом
Укртрансбезпека отримала новий механізм для контролю за перевантаженим автотранспортом
Опубліковано: 23 Травня 2023

В Україні ухвалили порядок супроводження автотранспорту з ознаками перевантаження до найближчого місця зважування. А також заборонили подальший рух такої автівки.

Про це повідомило Мінвідновлення у Facebook.

Постанова уряду дозволить інспекторам Укртрансбезпеки слідкувати за дотриманням вагових норм перевізниками. В міністерстві говорять, що новий інструмент направлений, у першу чергу, на збереження доріг, особливо там, де не встановлені системи автоматичного зважування у русі.

Урядовою Постановою передбачено:

Право зупинки авто з ознаками перевантаження та супроводу його для зважування до найближчого спеціально облаштованого майданчика (не далі ніж 50 км).

Можливість використовувати спеціальний блокуючий пристрій, якщо водій відмовляється їхати до місця зважування чи виправляти порушення у випадку підтвердження перевищення дозволених норм.

Також визначено ознаки, за яких автомобіль може супроводжуватися на зважування інспектором ДСБТ:

Завантаження вище бортів;

Просідання вузлів підвіски;

Відсутність товарно-транспортної накладної чи відмова її пред‘явити.

«Інспектори ДСБТ зобов’язані фіксувати спілкування із водієм на боді-камеру повністю — для попередження будь-яких корупційних зловживань. Така норма діє з серпня минулого року. У випадку, якщо інспектор не зафіксував спілкування з водієм на камеру, для співробітника ДСБТ передбачена дисциплінарна відповідальність», — зауважили в Мінвідновлення.

Більше новин