Новини

Український ринок мінеральних добрив почав відновлення – експерт
Український ринок мінеральних добрив почав відновлення – експерт
Опубліковано: 27 Грудня 2022

Український ринок мінеральних добрив почав відновлення та може зростати до 15% на рік, уже починаючи з 2023 р. Таку оцінку озвучив директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

«Ринок досягнув свого дна на початку літа і розпочав відновлення і, попри війну, ми вже зараз спостерігаємо значне зростання попиту. На прикладі хіміків дуже яскраво видно, що український бізнес набагато швидше адаптується та пристосовується до форс-мажорів. В умовах війни та зруйнованих логістичних ланцюжків українські заводи забезпечували виконання всіх взятих на себе зобов’язань», – зазначив експерт.

За його словами, наразі в покупців сформувався значний відкладений попит на купівлю великих обсягів азотних добрив до весняної посівної 2023 р.. Після запуску зернової угоди в аграріїв нарешті з’явилися обігові кошти, що дало їм можливість розпочати формування необхідних запасів на весну 2023 р., активно купуючи добрива.

О. Арестархов переконаний, що у 2023 році обсяги закупівель мінеральних добрив українськими аграріями будуть тільки зростати.

«У цьому немає якогось економічного дива. Суттєво збільшиться обсяг добрив, що вносяться на гектар землі. 2022 рік був роком падіння врожайності, фермери спробують повернути врожайність на більш високі рівні. Зараз середні показники України за обсягом добрив, що вносяться на гектар, не перевищують 80-100 кг/га, тоді як Китай уже вносить 340 кг/га, Бразилія – 246 кг/га, США – 140 кг/га», – зазначив представник найбільшого виробника добрив в Україні.

Ще один фактор, який сприятиме поступовому посиленню позицій українських виробників мінеральних добрив, – хороші перспективи українських виробників на світовій продовольчій арені.

«Потрапляння рф, білорусі під санкційний каток відкрило для України певні можливості на світових ринках. Україна рано чи пізно вступить в ЄС. Тому логічно, що українські виробники, такі як Ostchem, активно придивляються до ринків ЄС: їхня амбіція – забрати в Європі частину споживачів, які раніше купували російські та білоруські добрива. Ми зможемо конкурувати зі світовими гігантами в Європі, ми вчасно модернізували виробництво», – вважає експерт.

Більше новин