Новини

Український агроекcпорт продовжує зменшуватись
Український агроекcпорт продовжує зменшуватись
Опубліковано: 05 Червня 2023

Експорт української агропромислової продукції продовжує зменшуватися. У травні Україні вдалося експортувати 5,1 млн т, що на 3% менше аналогічного показника попереднього місяця.

Як зазначили у пресслужбі Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), це найгірший показник за останні 9 місяців. До того ж не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

В УКАБ основним проблематичним каналом експорту назвали зерновий коридор. В травні російська сторона припиняла роботу морського експорту, не пропускала нові судна та й після відновлення зернового коридору суттєво ускладнювала його роботу. Відтак за цей місяць через коридор було експортовано лише 1,3 млн т агропромислової продукції, що становить 26% всього місячного експорту.

Для порівняння, у березні 2023 р. цим каналом було експортовано майже 4 млн т продукції.

Щодо структури експорту продукції у травні 2023 року, то відвантаження зернових культур впало на 11% порівняно з попереднім місяцем. Найбільше у цьому сегменті знизився експорт кукурудзи — на 63%. Відвантаження пшениці впали на 32%, ячменю — на 5%.

Натомість експорт олійних зріс сумарно на 48%, склавши 320,2 тис. т. Відвантаження сої зросли на 78%, насіння соняшнику — на 14%, ріпаку — на 7%. Експорт олій впав на 14%, склавши 484,1 тис. т.

В УКАБ зазначили, що вже скоро Україна розпочне збір врожаю нового року. І лише наявність повноцінного зернового коридору, а ще краще — відновлення вільного судноплавства як до початку війни, зможе дозволити українським аграріям безперешкодно експортувати вирощену продукцію, яку так потребує світова спільнота.

Більше новин