Новини

Українських аграріїв лякають євроінтеграцією
Українських аграріїв лякають євроінтеграцією
Опубліковано: 04 Серпня 2023

Імплементація європейських норм займе певний час та вимагатиме збільшення інвестицій у нове обладнання та технології. А тому підприємствам треба готуватись до того, що собівартість виробництва зросте, а споживачам – до здорожчання усіх харчів, адже цей тягар невідворотно ляже і на плечі кожного українця.

Про це пише УНІАН.

«Країни-члени ЄС передусім мають використовувати матеріали, вироблені всередині Євросоюзу: наприклад, засоби захисту, добрива, посівний матеріал – все зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями», – пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.

Іншим ударом для сільгоспвиробників стане неминуче підвищення заробітних плат своїм працівникам – адже після повноцінного приєднання України до ЄС треба очікувати не лише на вільний обіг товарів, а й кадрів. Умовно, професійний тракторист зможе вільно поїхати у Польщу, офіційно працевлаштуватись і за літо заробити більше, ніж за весь рік на Батьківщині.

Втім, експерти вважають, що у довгостроковій перспективі усі виклики, через які належить пройти нашим аграріям, гратимуть на користь українському АПК та усій національній економіці загалом.

«Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі будуть впливати й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки», – додала експертка.

Більше новин