Новини

Українські виробники більше не продаватимуть зерно в мінус — експерт
Українські виробники більше не продаватимуть зерно в мінус — експерт
Опубліковано: 23 Червня 2023

Українські аграрії радикально скоротять експорт зерна у 2023/24 маркетинговому році: цьому сприяли як зовнішні перепони, так і небажання самих аграріїв, які зробили висновки з проблем 2022 року. 

Про це заявив експерт логістики, член Комітету з логістики Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Юрій Щуклін, пише Економічна Правда.

«Маса аграрних експортних вантажів з України у 2023/24 МР скоротиться вдвічі в порівнянні з попередніми роками», — прогнозує експерт.

Він виділив три чинники, що спонукатимуть аграрних виробників обмежити експорт зернових у наступному сезоні:

– фактична зупинка «зернового коридору»;

– європейське ембарго на українську агропродукцію;

– адаптація агровиробників до економічних шоків першого року війни.

«Виробники більше не продаватимуть у нуль чи в мінус. Аграрії, які торік нахапалися збитків, вийшли з випробувань сильнішими та мудрішими. Вони переосмислили цілі, задачі та стратегії бізнесу, і не допустять другого збиткового року поспіль», — наголосив експерт.

За його словами, у 2022 році українські аграрії вивозили зерно на експорт за будь-яку ціну, бо їх підпирали наступний врожай, борги, виплата зарплат, порятунок бізнесу і колективів. Зараз тиску цих обставин нема, крім боргів, і то — вони частково списують їх за форс-мажором.

«Якщо торішній сезон диктувала логістика, то наступний буде сезоном виробника. Ніхто не їхатиме в Констанцу втридорога, щоби продати за копійки. Виробник збере врожай і може цілий рік чекати на хорошу ціну, і саме це визначатиме і трейд, і логістику», — зазначив Юрій Щуклін.

Більше новин