Новини

Українські переробники соняшника активно відновлюють роботу
Українські переробники соняшника активно відновлюють роботу
Опубліковано: 06 Червня 2022

Українські переробні заводи почали відновлювати роботу. У західних регіонах відновлення почалося ще у квітні, а наприкінці травня переробку соняшника відновили заводи в центрі та навіть на півдні України.

Експерти зазначили, що відновленню сприяє зниження цін на сировину. Це дає змогу підприємствам отримувати високу маржу переробки. Деякі заводи надають послуги з переробки за ціною $80-150/т. Інші ж закуповують соняшник по 15000-16500 грн/т ($512-565/т), отримуючи маржу переробки до $200/т.

Окрім цього, переробники активно закуповують соняшник на тлі невтішних прогнозів виробництва на наступний сезон. В Українській зерновій асоціації прогнозують, що цьогоріч врожай соняшника в Україні зменшиться у порівнянні з попереднім роком з 16,9 до 9 млн т. Наслідком цього буде дефіцит сировини та зупинка окремих заводів.

Значні запаси соняшника деякий час ще будуть тиснути на ціни, але по мірі налагодження поставок продуктів переробки ціни зростатимуть.

Наразі українським переробникам важко реалізувати європейським споживачам шрот та макуху через подорожчання логістики та падіння цін в ЄС. Водночас виробники не поспішають продавати соняшник за низькими цінами, очікуючи збільшення вартості виробництва в новому сезоні.

Більше новин