Новини

Українські аграрії отримають допомогу від найвпливовіших аграрних асоціацій Італії
Українські аграрії отримають допомогу від найвпливовіших аграрних асоціацій Італії
Опубліковано: 28 Квітня 2023

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) підписала меморандум про співробітництво з компаніями Coldiretti та Filiera Italia.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Документ передбачає надання Україні допомоги у відновленні постраждалої від війни сільгосптехніки та розмінуванні земель сільськогосподарського призначення.

Зазначимо, що Coldiretti об’єднує 1,6 млн аграріїв і включає абсолютну більшість компаній, які працюють в італійському аграрному господарстві.

“Італія – це країна з найбільшою доданою вартістю у сільському господарстві в Європі. Італійські напрацювання у розвитку глибокої переробки в агропромисловому комплексі − вражають. Україні необхідний такий досвід, він стане важливим кроком у відновленні всього агросектору”, − сказав Денис Башлик.

Меморандум підписали за підтримки італійського та українського міністерств сільського господарства під час конференції із відновлення України, що триває у Римі.

Проєкти в агропродовольчому секторі, які будуть реалізовані в Україні за участі італійських та українських компаній, спрямовані на протистояння глобальній продовольчій кризі та враховуватимуть досвід італійської агропродовольчої моделі.

Серед головних питань, погоджених сторонами:

– плани взаємодії на етапах швидкого відновлення;

– середньострокової та довгострокової реконструкції;

– розмінування с.-г. територій;

– відновлення с.-г. техніки;

– виробництво біоенергії;

– залучення новітніх технологій для вирощування врожаю та обробітку полів.

Голова ВАР Андрій Дикун запевнив, що спільні проєкти, розроблені у партнерстві з українськими компаніями, стануть важливим етапом відновлення всього агросектору.

Більше новин