Новини

Українські аграрії обирають олійні культури як альтернативу зерновим, — Висоцький
Українські аграрії обирають олійні культури як альтернативу зерновим, — Висоцький
Опубліковано: 14 Вересня 2022

Через складну логістику зернових сільське господарство переорієнтовується, фермери дедалі більше роблять ставку на олійні культури.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на слова Тараса Висоцького, першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства.

Така ситуація склалася тому, що наразі не зрозуміло, як буде діяти надалі «зернова угода», укладена в липні за посередництва ООН і Туреччини. Тому аграрії під урожай-2023 все більше сіють ріпак.

«Цього року можна було б посіяти мільйон гектарів ріпаку. Площа, яка, незважаючи на окупацію частини країни, приблизно відповідатиме минулорічній. Ріпак уже посіяно на 70% площі, це свідчить про те, що фермери загалом сіють олійні культури», — підкреслив Тарас Висоцький.

У 7 областях України розпочато сівбу озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку. Мінагрополітики очікує, що під урожай-2023 аграрії скоротять посівні площі озимих зернових на 25-35%.

«У випадку з житом скорочення площ очікувати не варто, тому що вирощування орієнтоване на внутрішній український ринок. Однак інша ситуація з озимою пшеницею та ячменем. Через блокаду портів ще залишилися запаси минулорічного врожаю», — сказав Тарас Висоцький.

Більше новин