Новини

Українські аграрії не можуть зібрати весь врожай овочів через брак сховищ – експерт
Українські аграрії не можуть зібрати весь врожай овочів через брак сховищ – експерт
Опубліковано: 07 Грудня 2023

Близько 150 – 170 овочесховищ не вистачає Україні для того, щоб зберігати весь урожай овочів за нормальних умов. Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, пише Укрінформ.

Експерт додав, що умови зберігання важливі, оскільки від них залежить, чи достатньо буде овочів на ринку України до збору нового врожаю. Слід зазначити, що за офіційною інформацією, станом на листопад 2023 року аграрії зібрали близько 29 мільйонів т овочів.

Лідером стала картопля. Її аграрії зібрали більше 21 млн т, обробивши площу у 1,18 млн га. Найбільше цього овочу зібрали фермери Житомирщини та Хмельниччини з відповідними показниками 2 та 1,9 млн т. Інші овочі зібрали з площі у 367 тис. га, а їх виробництво досягло показника у 7 млн т,

Розподіл виглядає наступним чином:

помідори — 1,4 мільйона т,

капуста — 1,3 мільйона т,

цибуля — 877 тисяч т,

морква — 810 тисяч т,

буряк — 766 тисяч т,

огірки — 681 тисяч т,

інші овочі — 1,3 мільйона т.

“Не вистачає сховищ для овочів. Додатково аграрії збудували їх цьогоріч близько 15. Але, якщо взяти в межах України, їх не вистачає ще мінімум 150-170, щоб зберігати ту продукцію, яку вони вирощують,” – сказав Дмитро Соломчук.

Більше новин