Новини

Українське представництво ФАО зриває організацію допомоги фермерам — Мінагрополітики
Українське представництво ФАО зриває організацію допомоги фермерам — Мінагрополітики
Опубліковано: 26 Березня 2024

Міністерство аграрної політики та продовольства України та аграрні асоціації «УКАБ» та «ВАР» висловлюють своє незадоволення роботою представництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО в Україні. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики. 

Так, до Мінагрополітики звернулися представники профільних асоціацій, а також малі та середні фермери, які повідомили, що ФАО не виконує, виконує не повністю або виконує невчасно деякі з міжнародних проєктів допомоги постраждалим від війни регіонам. 

«На початку березня 2024 року ФАО пообіцяло надати українським малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам насіння ярої пшениці для весняної посівної. Прийом заявок тривав до 10 березня 2024 року. Однак на сьогодні фермери не отримали обіцяного насіння», — розповіли в Мінагро

Також у відомстві зазначили, що посівна кампанія ярої пшениці вже активно триває у більшості регіонів (20 областей). Отже, актуальність даного проєкту стрімко падає.

«Так само викликає питання у фермерів проєкт з надання насіння соняшнику і сої. Роздача насіння планується після 24 березня, проте точної дати немає, фермери не мають змоги планувати посівну і не можуть розраховувати на цю допомогу. А сіяти сою і соняшник українські фермери починають вже у квітні», — додали в пресслужбі Мінагрополітики.

Ще один із проєктів від ФАО — підтримка фермерів модульними зерносховищами місткістю 300, 500 та 1000 тонн. Для отримання зерносховищ фермери мали зареєструватись до 21 січня 2024 року. З того часу Мінагрополітики отримує скарги від фермерів, оскільки зерносховища вони досі не отримали, також ФАО відмовляється надати інформацію щодо термінів виконання обіцяних поставок. 

Більше новин