Новини

Українська соя зрівнялась у ціні з бразильською і погано продається
Українська соя зрівнялась у ціні з бразильською і погано продається
Опубліковано: 01 Березня 2024

В Україні ціни на сою активно знижуються протягом останнього місяця. Якщо станом на кінець січня переробники закуповували сою за ціною понад 18 тис. грн/т, то на кінець лютого цінники не перевищують 16,5 тис. грн/т. Про це повідомляють аналітики сільгоспкооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

«В лютому Україна експортувала 290 тис. т із законтрактованого обсягу в 300 тис. т. Трейдерам складно реалізовувати українську сою на експорт через її високу ціну. Наші ключові ринки, на які  традиційно припадає 50-60% експорту, — це Туреччина та Єгипет. Але зараз ціни на цих ринках на українську сою знаходяться на рівні з бразильським аналогом. Зазвичай українська соя на $10-15 на тонні дешевше за бразильську. Тож ціни на українську сою продовжать рухатися вниз. Світові ціни на олійну падають, чому сприяють рекордний врожай у Бразилії, прогнози високого врожаю в Аргентині, великі запаси сої в США», — розповідають у ПУСК.

Якщо зараз на базисі  DAP Польща-Румунія умовні ціни на сою $420 за тонну, то до кінця березня вони можуть знизитися до $390 за тонну. Переробники знизили закупівельні ціни до діапазону 16,5-16,8 тис. грн/т, до кінця березня падіння цін може сягнути 16 тис. грн/т.

«Ще одним чинником, який підтримує зниження цін на українську олійну, є падіння цін на соєвий шрот у ЄС. До того ж раніше основним імпортером була Польща, але зараз ця країна — не найкращий торговельний партнер», — додають у ПУСК.

Більше новин